CategoriesPojemniki na piasek

Pojemnik na piasek – zima przyjdzie, pomyśl zawczasu, bo słowno zapłacisz

Do zimy jeszcze daleko, ale warto przypomnieć, że jesteśmy odpowiedzialni za odśnieżanie i obsypywanie chodnika, jeżeli jest położony wzdłuż naszej nieruchomości. Jeśli zdarzy się sytuacja, że pieszy poślizgnie się na takim nieodśnieżonym chodniku i złamie nogę, ma prawo domagać się od nas odszkodowania. Dodatkowo zgodnie z art. 117 kodeksu wykroczeń, każdy, kto nie wywiązuje się z obowiązku utrzymania porządku w obrębie swojej nieruchomości podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. Warto pomyśleć o rozwiązaniu wcześniej.

Piach i sól zawsze na miejscu

Nawet po odśnieżeniu łopata na powierzchni można zostać lodowa powłoka, która będzie stanowić zagrożenie a którą można łatwo zneutralizować piaskiem i solą. Ich transport z posesji, skrytki CZY magazynu na miejsce to dość nużące zadanie, zwłaszcza że często trzeba z takim wiadrem chodzić kilka razy. Dlatego warto zastanowić się nad pojemnikami na piasek i sól. To rozwiązanie zapewnia nam komfort, gdyż ustawiamy je przy chodniku naszej posesji i jedyne co jest potrzebne do odśnieżania to łopata – wygodne prawda? Pojemniki są odporne na wysokie jak i niskie temperatury a ich zamknięcie nie pozwoli zawartości zawilgotnieć a wyprofilowany kształt klapy chroni zawartość przed deszczem.

Ich wygląd nie szpeci a może stać się ciekawym elementem zagospodarowania zarówno w otoczeniu miejskim jak i wiejskim. Jednak gdyby komuś przeszkadzały latem, to pojemniki na piasek można łatwo opróżnić i schować w wygodne miejsce do czasu następnej zimy.