Pojemniki na elektrośmieci

 
Sprzęt elektryczny oraz elektroniczny, którego chcemy się pozbyć, zawiera – niestety – szkodliwe chemikalia, które przy niewłaściwym segregowaniu i recyclingu, będą dużym zagrożeniem dla otoczenia, środowiska naturalnego a ostatecznie negatywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Jak wygląda sprawa odbioru odpadów tego typu?

Europejskie prawo oraz polskie określa elektrośmieci jako odpady niebezpieczne oraz prawnie nakazuje selektywną zbiórkę. Wielkogabarytowe elektroodpady jak na przykład kuchenki, lodówki czy pralki trzeba do MGO czyli Miejsc Gromadzenia Odpadów, które znajdują się przy domostwach, osiedlach czy firmach. Znacznej wielkości elektroodpady postawić w MGO od godziny 6 rano dnia, który poprzedza wywóz śmieci do 6 rano w dniu wywozu. Elektrośmieci możecie też samodzielnie dostarczyć a następnie bezpłatnie przekazać do tak zwanych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Pojemniki na elektrośmieci czyli rozwiązanie

Natomiast mniejsze urządzenia elektryczne/elektroniczne takie jak laptopy, wiertarki, telefony, nieduże RTV oraz AGD, powinny być wyrzucane do specjalnych kontenerów jakimi są pojemniki na elektrośmieci. Rozstawia się je coraz częściej gdyż zła segregacja i recycling, sporo kosztuje a dzięki takiemu rozwiązaniu, koszty zostają zminimalizowane, gdyż są przekazywane do odpowiednich firm. Wytrzymała konstrukcja i pojemna budowa. Dzięki nim w prostszy sposób ludzie pozbędą się niepotrzebnego, uszkodzonego sprzętu, który zaklasyfikowany jako niebezpieczny, będzie profesjonalnie magazynowany, transportowany a ostatecznie poddany procesowi recyclingu, nie szkodząc środowisku.