Wyświetlanie 1–24 z 45 wyników

Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo wybierając pojemniki na odpady niebezpieczne

Odpady niebezpieczne to wszelkie substancje i przedmioty, które po dostaniu się do otoczenia mogą stanowić dla niego zagrożenie. Cechują się:

  • podatnością na samozapłon oraz korozję,
  • skłonnością do wybuchów i wycieków toksyn,
  • łatwością w reagowaniu chemicznym z innymi czynnikami środowiska.

W skład odpadów niebezpiecznych wchodzą zatem m.in. odpady medyczne, środki chemiczne, żarówki, rozpuszczalniki, tusze, farby czy też zużyte baterie i akumulatory.

Z racji niosącego za sobą ryzyka wielu szkód, odpady niebezpieczne muszą zostać specjalnie przechowywane. Do tego celu stosuje się specjalne pojemniki na odpady niebezpieczne, które również dostępne są w naszej ofercie.

Zobacz inne powiązane kategorie:

Pojemniki na odpady niebezpieczne – co zyskujesz:

  • odpady nie wydostają się na zewnątrz ze względu na specyfikę wykonania,
  • zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa w postaci spełniania norm Polski i Unii Europejskiej,
  • w łatwy sposób grupujesz poszczególne odpady – pomagają Ci w tym stosowne oznaczenia, kształty i kolory,
  • zmieścisz odpady płynne oraz stałe (także butle z gazem) i to w różnych pojemnościach – nawet do 1000 litrów,
  • segregowanie odpadów niebezpiecznych jest możliwe zarówno na zewnątrz, jaki wewnątrz – w szkołach, zakładach pracy czy instytucjach publicznych.

Pojemniki na olej przepracowany

Odpady olejowe są uznawane za niebezpieczne ze względu na swoje szkodliwe właściwości dla środowiska naturalnego i zdrowia publicznego. Do kategorii odpadów olejowych zaliczamy zużyte oleje gastronomiczne oraz olej przepracowany pochodzący z silników samochodowych i różnych gałęzi przemysłu. Pojemniki na olej, które oferujemy, są zaprojektowane specjalnie w celu przechowywania owych substancji w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Dzięki specjalnym pojemnikom gromadzenie i utylizacja odpadów olejowych staje się bardziej efektywna oraz przyjazna dla środowiska.

Pojemnik na olej zapewnia szczelne zamknięcie, eliminując ryzyko wycieków i zanieczyszczeń gleby oraz wód gruntowych. Nasze pojemniki na olej zużyty są wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na korozję i szkodliwe substancje chemiczne. Dodatkowo posiadają one specjalne przepisowe pokrywy, które umożliwiają łatwe napełnianie, przechowywanie oraz transport odpadów olejowych bez ryzyka przypadkowego rozlania.

Nasze pojemniki na olej spełniają najwyższe standardy jakości i są zgodne z przepisami dotyczącymi przechowywania oleju. Gwarantują nie tylko ochronę środowiska, ale również efektywną gospodarkę odpadami. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i przekonaj się, jak nasze produkty mogą usprawnić zarządzanie odpadami olejowymi.

Z naszymi pojemnikami na odpady niebezpieczne segregacja śmieci jeszcze nigdy nie była tak prosta! W razie pytań i wątpliwości serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą telefoniczną lub mailową.