Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Pojemniki na odpady BIO

Obowiązek selektywnej zbiórki odpadów biodegradowalnych wynika z art. 11 i 22 dyrektywy UE 2008/98/WE. W myśl przytoczonej dyrektywy, na wszystkie państwa członkowskie zostało nałożone obowiązkowe wysegregowanie z odpadów komunalnych, aż 50 procent masy odpadów biodegradowalnych. Poziom ten ma być osiągnięty do 2020 roku. Wychodząc naprzeciw obostrzeniom unijnym, polski rząd wprowadził poprawki do naszego prawa i w lipcu roku 2017 zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie, na temat wszystkich frakcji podlegających selektywnej zbiórce odpadów na terenie całego kraju.

Pojemniki na odpady biodegradowalne

Nową frakcją, która pojawiła się we wprowadzonym rozporządzeniu, jest odpad ulegający biodegradacji (tzw. odpad zielony, biodegradowalny). Powyżej prezentujemy pojemniki na bioodpady, zwane potocznie odpadami zielonymi, dostępne w naszym asortymencie. Każdy pojemnik na odpady biodegradowalne z naszej oferty spełnia rygorystyczne warunki i normy narzucone przez UE.

Pojemniki na odpady bio, które znajdziecie w naszej ofercie to pojemniki na śmieci w pełni dostosowane do wymagań narzucanych przez prawo, a także tworzone z wysokiej jakości materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Możecie u nas zakupić zarówno pojemniki pojedyncze o pojemności 25 i 50 litrów, kosze łączone, na odpady bio i papier o pojemności 20 litrów każdy, jak i kontenery na bioodpady o pojemności 110 litrów. W zależności od potrzeb można je ustawić wewnątrz i na zewnątrz oraz zastosować jako kosze śmieci lub według własnego uznania.

Zobacz inne powiązane kategorie:

Zaletą dużych pojemników na bioodpady jest to, że wyposażone zostały w kółka, które pozwalają na łatwy i wygodny transport pojemników z miejsca w miejsce. Dzięki zastosowaniu takich i podobnych technologii można je swobodnie transportować zarówno po kostce brukowej, utwardzonym podłożu, jak i trawie. Kontener na bioodpady to element, którego nie może zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym. Odpady te to przede wszystkim resztki roślinne, liście, chwasty, trawa, słoma, rozdrobnione pędy i gałęzie roślin oraz wióry i odpady z drewna. Jednak pojemnik taki znaleźć powinny się nie tylko w domach z ogrodem. Do tych odpadów zaliczamy bowiem także obierki po warzywach i owocach, fusy po kawie i herbacie, skorupki jajek, ogryzki, zasuszone kwiaty, resztki jedzenia i niekolorowy papier. Dlatego kosze te występują także pod nazwą pojemniki na odpady zielone.

Pojemnik na bioodpady – cena

Jeśli chcecie poznać, jaka jest cena pojemników na odpady biodegradowalne, zapraszamy do kontaktu. Możecie się z nami skontaktować telefonicznie bądź mailowo, ewentualnie odwiedzić naszą siedzibę. Nasz pojemnik na odpady będzie najlepszą opcją!