CategoriesPojemniki na piasek

Pojemniki na piasek i sól – na co zwrócić uwagę?

Podczas zimy koniecznością jest dbanie o stan nawierzchni drogowej. Wykorzystywane do tego celu popularne środki muszą jednak być gdzieś magazynowane, aby nie uległy zniszczeniu. Pojemniki na piasek i sól – bo to o nich mowa – muszą charakteryzować się określonymi parametrami, aby skutecznie przechowywały te specyficzne materiały.

Właściwości pojemników na piasek i sól.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo zapasów, należy korzystać z dostosowanych do ich składu pojemników. Jeżeli chodzi o piasek, to z reguły wystarcza nawet drewniana skrzynia, gdyż piach, nawet jeżeli ulegnie zamoczeniu, to w dość łatwy sposób może zostać przywrócony do swojej sypkiej formy, która jest pożądana przy zabezpieczaniu jezdni. Przy tym materiale więc powinniśmy zwrócić uwagę na wytrzymałość pojemnika oraz na jakość jego wykonania, aby nie doszło do sytuacji, w której piach zostaje tracony przez uszkodzenie pojemnika.

Sprawa ma się inaczej w przypadku soli, ponieważ reaguje ona chemicznie i zmienia swój stan skupienia pod wpływem określonych warunków. Jeżeli sól ulegnie zawilgoceniu, zacznie się zmieniać w bryłę, której użyteczność przy odśnieżaniu drogi jest ujemna. Dlatego też kontener dla soli powinien mieć cechy pojemnika na materiały niebezpieczne. Przy soli musimy zwrócić uwagę na wyjątkową szczelność, wytrzymałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Da nam to pewność zabezpieczenia materiałów.

 

Jeżeli chcą Państwo zaopatrzyć się w pojemniki na piasek i sól, serdecznie zapraszamy do naszego sklepu!